kas yra google e e a t

Google E-E-A-T, ką tai reiškia?

Google E-E-A-T (Ekspertizė, Autoritetas, Patikimumas) yra vienas iš pagrindinių principų, kurį paieškos gigantas naudoja vertindamas svetainių kokybę ir jų teikiamą informaciją. Šis principas yra pats svarbiausias, nes jis padeda užtikrinti, kad vartotojai gauna patikimą, autoritetingą ir ekspertinę informaciją. Gruodžio 2022 m. Google pristatė svarbų E-E-A-T atnaujinimą, pridedant dar vieną „E”, kuri reiškia „Experience” (angl. patirtis).

Tai reiškia, kad dabar, be ekspertizės, autoriteto ir patikimumo, Google taip pat vertina, ar turinys atspindi tam tikrą patirtį, pvz., ar autorius išbandė produktą ar iš tikrųjų lankėsi tam tikroje vietoje. Šiuolaikiniam SEO Google E-E-A-T tampa vis svarbesnis, nes jis daro tiesioginę įtaką svetainių matomumui paieškos rezultatuose.

Google e e a t algoritmas

E-E-A-T apibrėžimas

Ekspertizė (Expertise) – tai tam tikros srities žinių ir įgūdžių rinkinys. SEO kontekste ekspertizė reiškia, kad turinys yra sukurtas žmogaus, kuris turi reikiamų žinių ir patirties tam tikroje srityje. Tai svarbu, nes ekspertizė padeda užtikrinti, kad turinys yra kokybiškas, informatyvus ir naudingas skaitytojui.

Patirtis (Experience) – tai praktinės žinios, įgytos dirbant tam tikroje srityje arba atliekant tam tikras užduotis. Patirtis padeda suprasti, kaip geriausiai pateikti informaciją, kad ji būtų aiški ir suprantama skaitytojui. Be to, patirtis gali padėti identifikuoti ir išvengti klaidų.

Autoritetas (Authoritativeness) – tai, kiek žmonės pasitiki tam tikru šaltiniu ar asmeniu. Autoritetas susijęs su autoriumi ir svetaine, nes jei autorius ar svetainė turi aukštą autoritetą savo srityje, tai reiškia, kad jų turinys yra labiau patikimas ir vertas dėmesio.

Patikimumas (Trustworthiness) – tai, kiek žmonės gali pasitikėti informacija. Patikimumas yra esminis veiksnys, nes jei skaitytojai nepasitiki informacija, jie gali ją ignoruoti arba netgi atsisakyti lankytis svetainėje ateityje. Patikimumas užtikrina, kad turinys yra teisingas, objektyvus ir neprieštarauja faktams.

 

Kaip E-E-A-T veikia Google paiešką iš vartotojo pusės

E-E-A-T principai padeda Google nustatyti, kokia yra svetainės ar turinio kokybė. Tai ypač svarbu YMYL (Your Money Your Life) turiniui, kuris gali turėti tiesioginį poveikį vartotojų gyvenimui ar finansinei gerovei. Google vertintojai naudoja šiuos principus, kad įvertintų, ar svetainė yra patikima, ar turinio kūrėjas turi reikiamą patirtį ir ekspertizę, ir ar svetainė yra autoritetinga savo srityje. Tai padeda užtikrinti, kad vartotojai gauna kokybišką ir patikimą informaciją paieškos rezultatuose.

seo infografika google eeat algoritmo

E-E-A-T reikšmė SEO specialistams

E-E-A-T nėra tik madingas žodis ar dar vienas paieškos algoritmo niuansas; tai yra kompasas, kuris nurodo, į kurią pusę pasukti mūsų SEO strategiją. SEO specialistams tai reiškia daugiau nei tik raktinių žodžių optimizavimą ar nuorodų kūrimą. Nuo tos dienos, kai buvo išleistas šis algoritmas, mes turime giliau analizituoti turinį, kad užtikrinti, jog jis atitinka ekspertizės, autoriteto ir patikimumo kriterijus. Tai gali reikšti bendradarbiavimą su pramonės ekspertais, skatinant juos rašyti straipsnius ar teikti patarimus. Tai taip pat gali reikšti nuolatinį svetainės peržiūrėjimą, siekiant pašalinti netikslų ar pasenusį turinį. Ir, svarbiausia, tai reiškia nuolatinį mokymąsi ir prisitaikymą prie Google atnaujinimų, kad būtų užtikrinta, jog svetainė visada atitinka aukščiausius E-E-A-T standartus. Taigi, SEO specialistai, kurie nori išlikti konkurencingi, turi ne tik žinoti apie E-E-A-T, bet ir taikyti šiuos principus savo kasdieninėje veikloje.

kaip pagerinti savo svetaines reitinga

Geriausios praktikos ir patarimai, kaip pagerinti svetainės E-E-A-T reitingą

Ekspertizės demonstravimas: Skatinkite pramonės ekspertus rašyti jūsų svetainėje. Jei jūsų komandoje yra specialistų, pateikite jų biografijas ir kvalifikacijas, kad skaitytojai galėtų matyti jų kompetenciją.

Nuorodos į autoritetingus šaltinius: Kai rašote straipsnius ar kitą turinį, įtraukite nuorodas į patikimus ir gerai žinomus šaltinius. Tai padeda padidinti jūsų turinio patikimumą.

Atsiliepimai ir atsiliepimų valdymas: Skatinkite klientus palikti atsiliepimus apie jūsų paslaugas ar produktus. Teigiami atsiliepimai gali padidinti jūsų svetainės patikimumą.

Atnaujinkite pasenusį turinį: Reguliariai peržiūrėkite ir atnaujinkite svetainės turinį, kad jis būtų aktualus ir atitiktų naujausius rinkos standartus.

Aktyvumas socialinėje žiniasklaidoje: Būkite aktyvūs socialinės žiniasklaidos platformose, kuriose dalijamasi savo ekspertize ir bendraujama su bendruomene.

Skaidrumas: Pateikite aiškią informaciją apie savo įmonę, kontaktus, privatumo politiką ir kitus svarbius dokumentus, kad lankytojai galėtų lengvai su jumis susisiekti.

Mokymasis ir tobulėjimas: Sekite Google atnaujinimus ir mokykitės iš kitų SEO ekspertų, kad nuolat tobulėtumėte ir prisitaikytumėte prie besikeičiančios SEO aplinkos.

Integruodami šias geriausias praktikas į savo SEO strategiją, galite pagerinti savo svetainės E-E-A-T reitingą ir pasiekti geresnių paieškos rezultatų.

Šis straipsnis parengtas pasitelkus informaciją iš šio šaltinio, taigi, skaitykite, jeigu norite sužinoti daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top